אודות עמותת נצר
עמותת נצר - הורים לילדים עם קשיים אמוציונליים (עמותה רשומה. מספר העמותה 58-000-8324) היא מלכ“ר- מוסד ללא כוונת רווח. העמותה הוקמה בחיפה בשנת 1982 , ופועלת מאז באזור צפון הארץ, על מנת לטפל בילדים עם עיכובים התפתחותיים בדגש על תסמונות על הרצף האוטיסטי. זו העמותה העיקרית המעניקה טיפולים אלו לילדי הצפון - מחדרה ועד גבול הצפון, לרבות יישובי חוף הכרמל, חיפה והקריות, הגליל, הגולן, עמק בית שאן ועמק יזרעאל.

נצר הינה
 עמותת הורים , המנוהלת ופועלת על ידי ועד העמותה (ובו הורים ונציגי ציבור הפועלים בהתנדבות מלאה), האסיפה הכללית (אליה מוזמנים כלל חברי העמותה), ועדת ביקורת וצוות מקצועי המפעיל את העמותה ומוסדותיה.

במהלך שנות קיומה פועלת העמותה לתמוך בפעוטות, ילדים, נוער ובוגרים הלוקים בהפרעות על הרצף האוטיסטי, תוך מתן דגש על שיתוף המשפחה, ובעיקר ההורים, במהלך הטיפול, תוך מתן מידע, הכוונה ותמיכה רגשית בהם.

עבור הבוגרים - העמותה הקימה בית לחיים (הוסטל) עבור נוער ומבוגרים הלוקים באוטיזם וזקוקים לדיור חוץ ביתי. לאורך השנים תמכה העמותה בפעילות ההוסטל.

עבור נוער בגילאי בית ספר העמותה הקימה ומפעילה מועדוניות נוער - מיועדות לילדים ונוער בגילאי בית הספר ( 6-21 שנה) המאובחנים אף הם כבעלי תסמונות על הרצף האוטיסטי.

עבור ילדים עד גיל בית ספר העמותה הקימה ומפעילה החל משנת 1992 את מרכז מילמן - שהוא מפעלה העיקרי של העמותה. למרכז סניף ראשי בחיפה ושלוחה נוספת בכרמיאל, בהם ניתן טיפול בריאותי מקדם לילדים על הספקטרום האוטיסטי.

עבור פעוטות - במסגרת מרכז מילמן מופעלים מעונות יום שיקומיים המיועדים לפעוטות בני שנה וחצי עד שלוש וחצי לערך, שאובחנו כנמצאים על הספקטרום.

העמותה פעילה בקידום ושמירה על זכויותיהם של הלוקים בתסמונות על הרצף האוטיסטי ובני משפחותיהם, ופועלת לקידום חקיקה וקבלת החלטות ממשלתיות ברוח זו.

פעילות העמותה נתמכת על ידי משרדי הבריאות, הרווחה, השתתפות הורים ותרומות של מוסדות, קרנות ותורמים פרטיים. תרומות יתקבלו בברכה.